DVSC Schaeffler - EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE

Alaposan helybenhagyták a Békéscsabát a debreceni kézisek

Sport

A DVSC Schaeffler a gyengébb kezdés után az első félidő végén, majd a második játékrész elején bedarálta a szívósan küzdő vendégeket – számolt be a klub honlapja.

DVSC Schaeffler – EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE 30-22 (14-10)

Debrecen, 1500 néző. V: Haskó, Natkai

Debrecen: GABRIEL – Töpfner, Planéta 1, VÁMOS P. 4, BORDÁS 4, KÁCSOR 8 (1), Vámos M. 3Csere: GIEGERICH (kapus), Füzi-Tóvizi 3, HÁMORI 4, Szabó N., PETRUS 2, Csernyánszki 1, Kiss Cs. Edző: Szilágyi Zoltán
Békéscsaba: Szabó D. – Horváth G. 1, LANISTATIN 10 (3), Bucsi 1, Mayer Sz., GYIMESI 4, Hajtai 1. Csere: Razum (kapus), Giricz, Török F., Andróczki 1,TERMÁNY 3, Borbély M., Vámosi, Bencsik, Kiss-Walfisch 1Edző: Papp Bálint

Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–2. 15. p.: 6–7. 18. p.: 8–7. 22. p.: 10–7. 34. p.:16–11. 43.p.: 22–14. 50.p.: 24–18. 58.p.: 30–20.
Kiállítások: 2, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 3/3.

Mestermérleg

Szilágyi Zoltán: – A védekezésünkkel elégedett lehetek, végig jól működött. A helyzetkihasználásunk ezúttal is kritikán aluli volt. Meg kell szoknunk a sorozatterhelést, muszáj stabilan játszanunk.
Papp Bálint: – Az első félidő végét sajnálom a legjobban, ott nagyon elcsúsztunk. Megérdemelten győzött a Debrecen, ráadásul a második félidőben már a ritmust sem találtuk a DVSC-vel szemben, ők uralták a mérkőzést, de kicsit csalódott vagyok, úgy érzem, több volt a meccsben.