Tüntetés Nyíregyházán, a Jósa András kórháznál

Nyíregyházán is kiálltak a jobb egészségügyért

Helyi hírek

Március 8-án szombaton szolidaritási kiállást szervezett az aHang helyi csoportja, a nyíregyházi aPont az orvosok és az egészségügyben dolgozók mellett.

Délelőtt az erdei tornapályánál tartott nőnapi eseménynél települtek ki az aktivisták, ahol két fontos petícióhoz lehetett csatlakozni: az egyik a menstruációs szegénység ellen küzd, a másik pedig a Jósa András Oktatókórház gyermeksebészeti osztályának visszaállítását követeli – az ellátás “ideiglenesen” szünetel az intézményben. Az aktivisták egy-egy szál virággal kedveskedtek a pulthoz érkező érdeklődő és a petíciókat aláíró nőknek.

A délután folyamán a nyíregyházi aPont a Jósa András kórházhoz ment, ahol a Magyar Orvosi Kamara mellett álltak ki. Mint elhangzott ott: “fontos, hogy a jobb egészségügyi ellátásba beletartozzon, hogy mindenki hozzáférjen a szükséges egészségügyi szolgáltatásokhoz. Ne kelljen órákat utazni sem a szolgáltatás eléréséhez, sem a kórházi látogatások miatt!”

Az aHang helyi szervezete, a nyíregyházi aPont azért szombaton szervezett kiállást a jobb egészségügyért, mert ugyanezen a napon tart Budapesten nagy demonstrációt a Magyar Orvosi Kamara és a Magyar Orvosok Szakszervezete azzal a céllal, hogy felhívják a figyelmet az ágazat szörnyű állapotára.

Fotók: aHang